Čokoláda sa pri preprave neroztopí.

Príbeh čokolády

Sme perfekcionisti. Na výrobu našich autentických výrobkov, ktoré sú na nerozoznanie od originálu, používameIMG_8572_1 tie najlepšie ingrediencie.

Šetríme prírodu, ale nikdy nešetríme na kvalite. Preto používame len vysokokvalitnú belgickú čokoládu Callebaut.  Obsahuje 59,5 % kakaa a žiadny palmový olej. Táto čokoláda je veľmi obľúbená aj medzi poprednými svetovými kuchármi a cukrármi. A niet divu - vyrába sa z najkvalitnejších a 100 % udržateľných kakaových bôbov, ktorých pôvod možno vysledovať až k farmárom. Jedinečná zmes zŕn z Pobrežia Slonoviny, Ghany a Ekvádoru zaručuje dokonale vyváženú a plnú chuť.

Čo si na čokoláde Callebaut obzvlášť ceníme? 

  • Tradičné postupy, ktoré sú overené už viac ako 100 rokov. 
  • Používanie kvalitných surovín, na čele s prvotriednymi kakaovými bôbmi.
  • Významný humanitárny vplyv. 


Belgický výrobca čokolády Finest Belgian Chocolate sa rozhodol investovať časť zisku z každého predaného balenia tejto čokolády do udržateľného pestovania kakaa prostredníctvom nadácie Cocoa Horizons Foundation. Kúpou našej darčekovej čokolády urobíte radosť nielen sebe alebo obdarovanému, ale aj pestovateľom v Afrike, ktorých podporíte. O to viac si môžete dopriať túto lahodnú čokoládovú pochúťku.

Logo_Cocoa Horizons

 

 

Výroba čokolády IMG_9701_1

Pestovatelia zbierajú najlepšie kakaové bôby na plantáži, ktoré potom pražia, najlepšie v celých škrupinách. Zrná sa potom rozdrvia a nasypú do veterného tunela. Tým
sa odstránia všetky škrupiny a zostane len 100 % zŕn, čo zaručí lahodnú chuť čokolády. V ďalšej fáze sa z kakaových bôbov vyrába kakaový likér, do ktorého sa pridávajú ďalšie prísady, ako napríklad cukor a sušené mlieko. 

Zmes sa lisuje tak, aby bola čokoláda dokonale hladká bez jedinej hrudky. Posledným procesom je končování, počas ktorej sa čokoláda ochucuje, mieša, miesi a prevzdušňuje pri vyšších teplotách, pričom sa postupne uvoľňuje kakaové maslo. Tento krok sa nedá urýchliť a trvá mnoho hodín. Nakoniec čokoládu len temperujeme a vytvoríme originálne čokoládové tvary.

Za tých pár rokov, čo vyrábame čokoládu, sme sa do tejto pochúťky bezhlavo zamilovali. A naši zákazníci tiež a často nezostávajú len pri jednej čokoládovej súprave. Vyberte si jednu z našich najpredávanejších čokolád.

 

 

 

Späť do obchodu